Çocuklar bu hediyelere bayılacak

Çocuklara hediye konusu ile yine karşınızdayız. Önce özetler! Çocuklara nasıl hediyeler alınmalı? Doğum gününde çocuklara hangi hediyeler alınır? Bugün çocuklara hediye tavsiyeleri ile ilgili bir yazı yazmayı düşündüm ve çocuklara hediyeler konusunda tavsiyelerimi sizlerle paylaşacağım. Her zaman olduğu gibi yapımda ve yayında emeği geçen sevgili Google ekibine sonsuz saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Şimdi detaylara geçebilirim. Sorumlu ve duyarlı yetişkinler için, çocuğa hediye seçmek sanıldığının aksine, pek de kolay bir iş değildir. Neden sorumlu ve duyarlı demek istedim? Çünkü sorumlu ve duyarlı yetişkinler, çocuğa alınacak hediyenin, çocuğun ruhsal ve fiziksel gelişimine katkıda bulunmasına özen gösterirler, hediyenin, çocuğu şiddete yöneltmemesine özen gösterirler, hediyenin aynı zamanda çocuğa olumlu bir takım artı özellikler kazandırmasına özen gösterirler, yine hediyenin kesici delici veya çocuğun sağlığına zarar vermeyecek türden hediyeler olmasına özen gösterirler.

Çocuğa hediye seçim konusunu lütfen ciddiye alın. Aman canım! bir oyuncak alırım olur biter demekle olmuyor maalesef. Çocuklar için seçeceğiniz bir hediye kararı sizin için küçük, ama, insanlık için büyük bir karar olabilir. Yani aldığınız küçük bir hediye, çocuğun karakterinde ciddi değişiklikler yaratabilir, çocuğun karakterinin şekillenmesinde olumlu veya olumsuz etkileri olabilir, çocuğun gelecekle ilgili tercihlerini etkileyebilir. Örneğin; bir çocuğa doğum gününde, hediye gitar alınması veya hediye bisiklet alınması çocuğun geleceği ile ilgili olarak, o an itibari ile, zaman çizgisinde bir kırılma anı olabilir. Bu sözü Geleceğe Dönüş filminden arakladım. Ama anlatmak istediğim şeye, cuk oturuyor Ne yapiyim! Amerika'yı tekrar keşfetmenin manası yok değil mi?Unutmayın, siz de bir zamanlar çocuktunuz! Çocukların da, sizin bizim gibi birer birey olduğunu aklınızdan çıkarmayın.. Bu sebeple, çocuklara hediyelerinizi lütfen iyi belirlemeye çalışın. Çocuklara hediye seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini, siz internetten araştırmadan ben sizin yerinize araştırdığım için paylaşmak istedim. Bunlara artık dikkat edersiniz;


Çocuklara Alınabilecek Eğitici ve Eğlenceli Hediyeler


Sihir Dersleri

8-12 Yaş Çocuklara Hediye Önerileri & Sihir Dersleri


Çocuklara doğum günlerini eğlenceli hale getirmek için önerebileceğim bir hediye. Özellikle çocukların sihir yapma merakını herkes bilir, bu hediye bünyesinde 25 farklı numarayı barındırıyor ve çocukların eğlencelerine keyif katıyor. Eğlence hediye etmek isteyenlere... Marvin’s Magic hayret verici ve renkli sihirbazlık numaraları ile herkesi sihirbaza çevirmeye geldi! Genç sihirbazlar için özel hazırlanan bu 25 sihirden oluşan 3 farklı set ve 125 sihirden oluşan 1 toplu set çeşitleri ile herkesi büyülemek sizin için çok kolay olacak!

Oyuncak Ferrari Araba

Erkek Çocuk Hediyesi & Oyuncak Kumandalı Kırmızı Ferrari Araba


5-8 yaş Erkek çocukların önlerine birbirinden farklı yüzlerce hediye serilse ve bu hediyelerin arasından sadece bir tane hediye ürün seçme şansınız var dense, eminim bu orijinaline çok yakın olan kırmızı Ferrari oyuncağı kapmak için aralarında kızılca kıyamet kopardı. Bu ürünü hediye etmeye karar kılarsanız, erkek çocuklara alınabilecek en iyi doğum günü hediyelerinden birini seçmiş olacaksınız.

Çocuk Hediyeleri

Nickelodeon Sünger Bob Ve Gary Figür


Çocukların zihinsel gelişimleri için en yararlı oyuncaklardan biri tartışmasız puzzle'dır. Çünkü puzzle ile çocuklar, küçük parçalar halindeki bir resmi bir araya getirip tamamlamak için, sürekli beyin jimnastiği yaptıklarından, bu oyunun çocuk zekası ve hafızası üzerinde çok olumlu etkileri bulunmaktadır. Siz de bu sebeple şayet çocuklara yararlı ve eğitici güzel bir doğum günü hediyesi düşünüyorsanız, puzzle bu anlamda iyi bir hediye seçeneği olacaktır.

hediye

2-5 Yaş Çocuklara Hediye & Hayvanlar Alemi Çizim Öğrenim Seti


Büyük parçalardan oluşan ve 2-5 yaş arası çocuklara doğum günü hediyesi olarak düşünebileceğiniz bu harika ürün ile, çocuklar hayvanlar alemine merhaba diyecekler. içerisinde zürafa , fil, kutup ayası, kaplan ve fill yer almaktadır. Kutu içerisinde ayrıca hayvanlar hakkında bilgiler de yer almaktadır. Çocukların hayvan ve doğaya karşı sevgi duymalarını sağlayacak bu tip bir hediye yine isabetli ve güzel doğum günü hediyelerinden.

çocuklara hediye

6-10 Yaş Çocuklara Hediye & Lego Şimşek Mcqueen


İşte bu hediyeye hiçbir çocuğun burun kıvıracağını veya kayıtsız kalacağını zannetmiyorum. Arabalar filmi o kadar ses getiren bir animasyon filmi oldu ki, sadece çocuklar değil, yetişkinler bile bu animasyon harikası, filme aşık oldular. Arabalar filmi içerisinde iki araba karakteri ön plana çıktı, birincisi Türkçe çeviri adıyla Şimşek Mcqueen ikincisi ise Mater oldu. Şimdi çocukların sevimli kahramanı Şimşek Mcqueen 35 parçadan oluşan Lego ile karşımızda. Çocuklara alınabilecek en güzel doğum günü hediyesi olmaya aday.

hediye çocuklara

Erkek Çocuklara Hediye & Audi R8 Araba


Yetişkinler ile çocuklar arasında şöyle bir fark vardır; Yetişkinlerin oyuncakları biraz daha pahalıdır. Sadece çocukların değil, yetişkinlerin de hayallerini süsleyen audi A4 şimdi orijinalini aratmayacak şekilde ufaldı ve bir oyuncağa dönüştü. Yine erkek çocukların gönlünü fethedebileceğiniz harika bir doğum günü hediyesi. Audi A4 maket oyuncağın kaputunun açıldığını, tekerleklerinin neredeyse gerçek jant şeklindeki görüntüsü ile bence yetişkinlere bile sırf dekoratif etkisinin olması açısından hediye edilebilir diye düşünüyorum.

Hediye

8-12 Yaş Çocuklara Hediye & Bomba Alarm Saat


Çocukların dikkatini çokça çekeceğine inandığım bir diğer doğum günü hediye tavsiyem de, görmüş olduğunuz bu bomba şeklindeki alarm saat! Sabah okula kalkma konusunda problem çıkartan çocuklar, bomba alarm saatin artan bir tempo ile çaldığını ve en son patlama sesini duyduklarında, kesinlikle yataklarından fırlamış olacaklardır. Bomba alarm saati susturmak için ise tek yapmaları gereken şey, bombanın fitilini çekmek olacaktır. Bir çok fonksiyonu bulunan bomba alarm saat, normalde siyah görüntüdedir, alarm çalmaya başladığında içindeki ışık yanmaya başlar ve alarm sesi çıkartır. bu ürün de yine çocuklara olduğu kadar, evinde orjinal ve ilginç ürünler bulundurmayı seven yetişkinlere yönelik harika bir hediye olacaktır.

Hediye

2-5 Yaş Çocuklara Hediye & Lego Oyuncak


Çocukların yine hayal gücüne olumlu etki yapan ve birbiri içerisine bağlantı yerlerinden geçirilerek oynan Lego'lar, özellikle 2-5 yaş arası çocuklar için en güzel doğum günü hediye seçeneklerindendir. Lego oyuncaklar sadece çocukların beyinsel aktivitelerinin gelişmesine yardımcı olmakla kalmıyor, bunun yanında çocukların beceri ve el kaslarının gelişmesinde, göz ile el uyumunun gelişmesine de son derecede faydaları oluyor. Küçük yaştaki çocuklar için düşünülebilecek en iyi hediyelerden.

Hediye çocuk

4-6 Yaş Kız Çocuklara Hediye & Lezzetli Kekler Hazırlama Seti


4-6 yaş Kız ve erkek çocuklar özellikle anne ve babalarının olumlu veya olumsuz yaptıkları her şeyi taklit etmeye bayılırlar. Bu sebeple özellikle çocukların yanında sigara gibi zararlı olabilecek içeceklerin içilmemesini uzmanlar da öneriyorlar. Minik bir uyarı yaptıktan sonra gelelim hediye önerimize! 4-6 yaş arası kız çocukları bu hediyeye eminim bayılacaklardır. Annelerinin yaptığı enfes keklerin oyuncak hali karşınızda. Kız çocuklar için güzel ve dikkat çekici bir hediye olduğunu düşünüyorum.

hediye çocuklara

2-3 Yaş Çocuklara Hediye & Temel Renk Eğitim Seti


Çocuklara yeni bir şeyler en iyi görsel yollarla öğretilir. Çocuklara renklerin öğretilmesi de bu eğitimlerden biri. Bu ürün özellikle çocuklara renk eğitimi vermek isteyen ebeveynlerin çok işine yarayacak temel renk eğitim setidir. Fiyatı ile de oldukça ucuz ve cazip bu ürün 2-4 yaş arası çocuklara renk öğretmek için harika bir hediye.

kız çocuğa hediye

5-7 Yaş Kız Çocuklara Hediye & Kırmızı Başlıklı Kız Puzzle


60 parçadan oluşan ve klasik çocuk edebiyatlarından en tanınmışı ve çocukların en sevdiği masallardan biri olan Kırmızı Başlıklı Kız Puzzle kız çocukları için düşünülebilecek yine en güzel doğum günü hediyelerinden biri. Puzzle oyunu çocukların el kasları ve parça-bütün ilişkisi kurmaları açısından beyin fonksiyonlarını geliştirici özelliklere sahip olduğundan, çocuklar için yararlı ve eğitici bir hediyedir.


hediye

5-7 Yaş Kız-Erkek Çocuklara Hediye & 3 Boyutlu 40 Parça Puzzle Paris


Bittiğinde çocukların kendileri ile gurur duyacağı ve odalarında arkadaşlarına göstermek için sabırsızlanacağı harika bir ürün olan bu Puzzle 3 boyutlu ve Dünya'nın en güzel şehirlerinden biri olan Paris'e ait bir siluete sahip! Çocuklara el kaslarının gelişmesi ve beyin jimnastiği yapabilecekleri yine çok eğitici ve öğretici bir doğum günü hediyesi olacaktır. Puzzle tamamlandığında ise çocuk odaları için harika bir dekoratif süs olacaktır.


Çocuklara Hediye

Kız-Erkek Çocuklara Hediye & Looney Tunes Tweety & Sylvester Abajur


Ne zaman izlesem ne çilesi varmış şu kedi Sylvester'ın diye haline üzülürüm. Bütün aksilikler ve şansızlıklar bu kediyi mi bulur hep? Dünya'nın en tanınmış sevimli kahramanlarından ve çocukların sevgilisi olan bu iki çizgi film karakteri Tweety ve Sylvester çocuk odalarına gece lambası olarak geliyor. Çocuklara yatak odalarını sevdirecek ve akşam erkenden odalarına çekilmelerini sağlayacak çok güzel bir doğum günü hediyesi!

Çocuk hediyeleri
Anaokulu Çocuklarına Hediye & Sünger Bob Kabartma Baskılı Okul Çantası


Bu önereceğim hediye özellikle kreş ve anaokuluna giden çocuklara alınabilecek güzel bir doğum günü hediyesi. Çocuklara okula ilk defa başladıkları dönemde yaşadıkları travma ve okul fobilerini atlatmaları için biraz da yan unsurlardan yararlanmak gerekir diye düşünüyorum. Mesela sevimli kahramanlardan kalem, silgi, ayakkabı ve şimdi önerdiğim şekilde bir okul çantası! Sünger Bob Okul çantası çocuklara okula gitmeyi bir nebze de olsa sevdirmeye yardımcı olabilir. Size de bu çantayı doğum gününde çocuğa hediye etmek düşecektir.

Pepee Beslenme Çantası

Kreş veya Yuvaya Giden Çocuklara Hediye & Pepee Beslenme Çantası


Şimdi tavsiye edeceğimiz hediye özellikle Pepee karakterini seven ve ilgi ile izleyen çocukları inanılmaz derecede mutlu edecek bir hediye! Bu ürün bir beslenme çantası özellikle yuva veya kreşe giden çocuklara beslenme çantası! Pepee karakteri o kadar çok sevilip meşhur oldu ki böyle bir ürün Pepee fanatiği çocuklar için düşünülebilecek en güzel hediyelerden biri.

Çocuklara HediyelerÇocuklara HediyeKırmızı Başlıklı Kız Oyunu
BEN10 Duvar StickerÇocuklara HediyeLego Yarış Arabası

Çocuklara Nasıl Hediyeler Alınmalı?

çocuklar için hediye
  • Her şeyden önce, alacağınız hediyenin içinde tehlike unsuru taşımaması lazım. Yani çocuğun can sağlığına zarar verici, kesici delici, yaralayıcı özelliklerinin olmaması gerekir.
  • Hediyenin, çocuğun ruh sağlığı üzerinde olumsuz etkisinin olmaması lazım. Canavarlı v.s. sevimsiz oyuncaklar, çocukların hayal dünyası üzerinde olumsuz etkileri vardır. 
  • Hediye, çocuğa kötü alışkanlıklar kazandırmamalı. Şiddete teşvik etmemeli. Örneğin kılıç gibi, silah gibi, sigara veya alkol gibi figür içeren, baskı veya objeler barındırmamalı . 
  • Çocuğa hediye seçerken, sağlığa zararlı boya veya kanserojen madde içeren ürünler olmamasına dikkat edin. Bunun için CE sertifikalı ürünler tercih edin.
  • Hediyenizin, çocuğa eğlendirirken aynı zamanda bir şeyler de öğretmesini sağlayacak türden hediyeler olmasına dikkat edin.
çocuklar için hediye

Yorum Gönder


 
Top