sevgililer günü hediyeleri
Bu yazımız, 14 Şubat Sevgililer gününde, sevgiliye alınabilecek en güzel hediye fikirleri üzerine. Sevgilinize olan en güzel hisleri ona ifade etmenin, hissettirmenin en etkili yolu, ona duygularınızı anlatan özel hediyeler almaktır. Bu noktada hediye seçimi oldukça önemlidir. Bu yazımda sevgililer günü ile ilgili, ilginizi çekebileceğini düşündüğüm hediye tavsiyelerinde bulunacağım. En etkileyici Sevgililer Günü Hediyesi fikirlerine geçmeden önce, aşk üzerine biraz konuşalım mı? Bir yerde okumuştum ve şu sözü çok beğendim; "Ayrılıklar küçük aşkları öldürür; büyük aşkları güçlendirir." Yani ne kadar tezat bir durum değil mi? Hem ayrılık olacak, hem de bu ayrılıktan aşk çok daha da güçlenmiş olarak çıkacak! Yüce Allah'ın insanoğluna bahşettiği en güzel duygulardan biridir Aşk! Hatta bence en güzeli ve en özeli. Aşk üzerine yüzyıllardır o kadar çok şey söylendi ve o kadar çok şey yazılıp çizildi ki, ancak tüm bunlara rağmen aşkın anatomisi hala çözülemedi. Bir insanın, başka bir insana neden bu kadar güçlü bağlar ile bağlandığının nedeni hala keşfedilmiş değil. Bence varsın keşfedilmesin. Aşkın gizemi sonsuza kadar hep devam etsin. Aşk nedir? Aşkı ne besler? Bir bakış mıdır aşk? Yoksa bir gülüş mü? Belki bir kokudur Aşk? Ya da büyük bir heyecan veya bir beklenti, bir ateş? Bütün bu tanımlamalar size aşkı tarif edebilir ya da içi tamamen boş sözler gibi de gelebilir! Size göre aşk nedir peki?

Asıl konumuza şimdi giriş yapabiliriz. Dilerseniz kendi kendimize ilk önce şu soruları soralım; "Sevgililer günü hediyesi ne alınır?" ya da "Sevgililer günü hediyesi nasıl olmalıdır?" Bu şekilde bazı kıstaslar belirlemeye çalışırsak, çok daha sağlıklı hediye kararları vermiş olacağız! Bana göre çok güzel bir sevgililer günü hediyesinde bir takım özellikler olmalıdır. Mesela; Sevgililer günü hediyesi en başta, sevgilinizi mutlu edici olmalıdır. Çünkü hediyenin amacı da tam olarak bu değil midir? Hediye sevdiklerimizi mutlu etmek için verilir. Mümkün ise içerisinde sürprizler taşımalıdır. Merak uyandırmalıdır. Armağanınız sevgilinizin kişilik, karakter gibi bir takım özelliklerine veya hediye beklentilerine uygun olmalıdır. Sevgilinizde bir hayal kırıklığı yaratmamalıdır. Klasik hediyelerden hoşlanan bir sevgiliniz varsa, bence hediye konusunda şansınızı fazla zorlamayın! Çünkü hiç kurtuluşunuz yok! O'na mutlaka gül almalısınız. Yaratıcı bir hediye olursa tadından yenmez! Yine mümkün ise, sevgililer günü hediyesi kalıcı bir hediye olmalıdır. Çabuk tüketilen bir hediye yerine uzun soluklu kullanılabilecek ve yıllarca sizi hatırlatacak bir hediye seçmeniz yararınıza olacaktır. İyi bir Sevgililer günü hediyesi, sizi anlatmalıdır, size dair bir düşünceyi veya bir mesajı içinde barındırmalıdır. (Uzun süren bir ilişkiniz varsa, bence hediyenizde, sevgilinize sürekli aşk mesajları vermek sıkıcı olabilir.) Sevgililer günü hediyesi, dikkat çekici olmalı.

Malumunuz üzere, erkeğin ve bayanın romantizm algısı çok farklıdır, Şayet erkek arkadaşınız için sevgililer günü hediyesi seçecekseniz, bu hediye daha çok erkeğin hobilerine, ilgi alanlarına veya alışkanlıklarına yönelik olmalıdır. Mesela; Tuttuğu takım ile alakalı olabilir, kullandığı bilgisayar ile alakalı veya giyim-kuşam ile alakalı olabilir. Kız arkadaşınıza sevgililer günü hediyesi seçecekseniz; kadınların duygu dünyasına hitap eden bir hediye seçmeniz çok daha isabetli olacaktır. Örneğin, üzerinde sevgi mesajınızın olduğu kalpli bir kolye veya göz estetiğine hitap eden zarif taşlarla süslenmiş yüzük gibi.

Sevgililer Günü Hediyesi Ne Alınır?


Bayana Sürpriz Sevgililer Günü Hediyesi

Sevgililer günü hediyesi
Kırmızı kalp kutu içerisinde çok özel 24 adet sütlü çikolata! Tahmin edin bakalım bu çikolatalar kime özel hazırlanıyor? Elbette ki, tamamen size ve sevgilinize özel hazırlanıyor! Göndereceğiniz en özel fotoğraf karesi 24 adet çikolata kağıdının üzerine basılıyor! Ortaya ise kusursuz ve son derece romantik bir sevgililer günü hediyesi çıkıyor! 14 Şubat Sevgililer gününde, siz de Atalarımızın dediği gibi "Tatlı yeyip tatlı konuşalım" felsefesine inanıyorsanız, özel kadife kalp kutu içerisindeki fotoğraflı çikolatalar ilginizi çekecektir! Sevgililer gününde sadece ilişkinizi konuşacaksanız, mutlu bir sohbet için çikolataların mutluluk verici özelliğinden yararlanır!

Erkeğe Sevgililer Günü Hediye Fikirleri

Sevgililer günü hediyesi
Söz konusu siz olduğunuzda, sizin için maddi ve manevi hiçbir şeyi esirgemeyen erkek arkadaşınıza kalıcı ve şık bir sevgililer günü hediyesi isterseniz, Kişiye Özel Gerçek Deri Cüzdan çok güzel bir hediye tercihi olacaktır! Çift renk seçeneği ile çok harika bir şekilde kombine edilmiş olan bu özel cüzdan, isme özel olarak hazırlanıyor!

Pırlanta Aşk Sonsuza Kadar Yüzük

Sevgililer Günü Hediyeleri
İnsanın aklını sonsuzluk gibi bir kavram almıyor ama, aşık olan insanlar için, sonsuzluk kavramı sevgi veya aşk ile ifade edilebiliyor. Sevgilimize duyduğumuz o yüce ve kutsal, özel hissin bir sınırının olduğunu hiç düşünmeyiz. Her gün, her saniye tüm zerrelerimiz ile sevgilimize olan aşkımızı içimizde besler ve onu büyütmeye çalışırız. Sevgilinize sevgililer gününde, ona duyduğunuz sonsuz sevginin bir simgesi olarak, özel bir sevgililer günü hediyesi vermeye ne dersiniz? Sonsuzluk sembolü olan, sade ve tasarımı ile ön plana çıkan, bu pırlanta altın yüzük, sevgililer gününün en güzel hediyesi olacaktır. Pırlanta ve altın bir yüzük için, fiyatının da çok yüksek olmadığını hatırlatmak isterim.

Kalpli Yılın en iyi Sevgilisi Oscarı

Sevgililer günü hediyeleri
Hediyenin temel amacı; hediye alan kişiyi mutlu etmek, özel olduğunu hissettirmek ve ona çok değer verdiğimizi hediyemiz ile belli etmektir. Bazen hediyemiz ile duygularımızı, düşüncelerimizi, heyecanımızı, temennilerimizi, hediyemizi vereceğimiz o özel kişiye anlatmaya çalışırız. Seçeceğiniz hediyeyi iyi belirlemeniz lazım. Çünkü hediyelerin aslında anlamları çok büyüktür. Hayatınızda sizin için en özel kişi olan, sevgilinize onu çok sevdiğinizi sözcüklerle söylemeden, bunu ona objelerle veya eşyalarla nasıl anlatırdınız? Bence ya, bir gül alırdınız, ya da üzerinde kalp figürü olan bir eşya ile anlatırdınız. Romantik bir sevgili iseniz ve sevgililer gününde, sevgilinize olan aşkınızı daha güçlü bir şekilde ilan etmek istiyorsanız, bunun en etkili yolu ona kalbinizi vermek olacaktır. Gelin sevgilinize aşkınızı, kalbinizle sunun. Sevgilinize en iyi ve en romantik hediyelerden birini vermiş olacaksınız çünkü! Bu kadar bahsettiğim en iyi romantik hediye hangisi peki? Üst tarafta gördüğünüz, kalbinin kapılarını sevgilisi için, sonuna ve sonsuza kadar aralamaya çalışan, altın sarısı ve parıltılı oscar heykelciği... Sevgilinize en romantik Sevgililer Günü hediyesi...

Bayan Sevgiliye Sevgililer Günü Hediyeleri 

Sevgililer günü hediyeleri
Sevgililer günü için alınabilecek en güzel ve en özel hediyelerden biri olmaya aday, pırlanta aşk izi yüzüğü, sevgililer gününde bayan sevgilinizin aklını başından alacaktır. Bildiğiniz gibi yüzük, sevgiliye duyulan aşkın itirafıdır. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de yüzük, aşkı temsil eden, en özel ve en değerli nesnedir. Sevgililer günü hediyesi olarak, sevgilinize bir yüzük almayı ve ona duyduğunuz o büyük aşkınızı, pırlanta yüzük ile taçlandırmayı düşünüyorsanız, sadeliği ile göz dolduran 0,02 karat pırlantası ile, bu gümüş yüzüğü sizlere tavsiye ederim. Bu yüzüğün diğer romantik ve özel yanı, parmağınızdan çıkartmak isteseniz bile, içerisinde "LOVE" yazan baskı dövmesi ile sizin yüzük parmağınıza love yazısının işlenmiş olmasıdır. Yani elinizi yıkamak için bile yüzüğü çıkarmak isteseniz, love yazısı parmağınıza işlenmiş olacaktır. Sevgililer günü için kesinlikle unutulmayacak ve çok özel bir sevgililer günü hediyelerinden.

Sevgililer Gününe Özel Fotoğraflı Kalp Duvar Saati

Fotoğraflı Kalp Rakamlı Duvar Saati
Şiir gibi etkileyici bir sevgililer günü hediyesi mi arıyorsunuz? Fotoğraflı Kalp Rakamlı Duvar Saati, tıpkı sevgiliye özel yazılmış bir şiir gibi. Bu duvar saatinin her yerini size özel fotoğraflar dolduruyor! Rakam olarak gösterilen alanlar ise kalp içine alınmış durumda! Bu kalplerin içerisi de tam 12 adet size özel fotoğraflara ayrılmış! Fotoğraflı Kalp Rakamlı Duvar Saatinin gövdesinde de rakamlarında da sadece aşk ve siz varsınız! Üzerine kendi mesajınızı ekleyebileceğiniz Fotoğraflı Kalp Rakamlı Duvar Saati, kız arkadaşınıza muhteşem bir sevgililer günü hediyesi!

Bayan için Sevgililer Günü Hediyesi & Pırlanta Melek Kanadı Yüzük

Sevgililer günü hediyeleri
Kelebekler, doğada güzelliğin ve saflığın simgesidir. Sevgiliniz de, sizin gönlünüzde bir kelebek kadar saf ve güzel değil mi? Belki de siz sevgilinize hitap ederken "Kelebeğim" diye hitap ediyorsunuzdur. Sevgililer günü için bayan sevgilinize takı türü bir hediye düşünüyorsanız, güzelliği, sadeliği ve tüm zarafeti ile sevgilinizin parmaklarında adeta hayat bulacak, pırlanta kelebek kanadı yüzüğünü ona hediye etmeyi düşünebilirsiniz. Gerçekten de sevgililer günü için inanılmaz güzel bir hediye olacaktır. 0,03 karat pırlanta ile süslenmiş bu gümüş yüzük, en güzel sevgililer günü hediyelerinden.

Bayan için Sevgililer Günü Hediyeleri & Kişiye Özel Bayan Cüzdan

Sevgililer günü hediyeleri
14 Şubat Sevgililer günü için alınabilecek en güzel hediyeler kişiye özel hediyelerdir. Kişiye özel almış olduğunuz bir hediye bir de çok sık kullanılan bir hediye olursa o zaman kesinlikle çok isabetli ve doğru bir hediye seçmişsinizdir demektir. Erkek veya bayan fark etmez, insanların en çok kullandığı kişisel eşyalarının başında cüzdan gelir. Siz de sevgililer günü hediyesi olarak sevgilinize, onun isminin yazılı olduğu şık bir deri cüzdan hediye edebilirsiniz. Bence inanılmaz güzel bir sevgililer günü hediyesi olacaktır. Kaliteli bir deriden imal edilmiş olan bayan cüzdan ile, sevgiliniz bu hediyenizi uzun yıllar boyunca kullanabilecektir. İçerisine 5 adet kredi kartı koyabilir, bozuk para kesesi ile bozukluklarını taşıyabilir ve fermuarlı kısmı ile daha değerli şeylerini bu cüzdanda taşıyabilir.

Bayana Sevgililer Günü Hediyesi

100 Dilde Seni Seviyorum Kavanozu
14 Şubat Sevgililer günü için sevgilinize söylenebilecek en güzel söz hiç şüphesiz ki, "Seni Seviyorum" cümlesidir! İşte bu mucizevi sözden, bu özel kavanoz içerisinde tam 100 tane var! Üstelik sadece Türkçe olarak da değil! Dünya'nın en çok konuşulan 100 dilinde "Seni Seviyorum" sözleri var! Fransızca'dan, İngilizce'ye, İtalyanca'dan Almanca'ya kadar tam 100 farklı dilde "Seni Seviyorum" sözleri! Kız arkadaşınıza dolu doldu sevgi mesajları verebileceğiniz 100 Dilde Seni Seviyorum Kavanozu, sevgililer gününün en iddialı hediyelerinden biri!

14 Şubat Sevgililer Günü Hediye Fikirleri

Sevgiliye Hediye Önerileri
Zannedersem yaklaşan 14 Şubat sevgililer günü için bu sihirli kupalar çok ses getirecek. O yüzden farklı tasarımlardaki sihirli kupalardan bol miktarda eklemek istedim. Bu seferki sihirli kupa üzerinde, romantik bir akşam vakti bankta oturan ve açık gökyüzündeki yıldızları seyre koyulan mutlu çiftlerimiz var. Bu mutlu çift kimler tahmin edin bakalım? Cevabı çok zor olmasa gerek:) Bu sihirli kupa da yine, isme özel bir kupadır. Sizin ve sevgilinizin ismi ve sizin sevgililer günü için sevgilinize içinizden gelen, en güzel duygularınızın yer aldığı özel mesajınızı taşıyacak olan bu şık kupa, sevgililer günü için çok güzel bir erkek veya bayan hediyesi...

Bayan için Romantik Sevgililer Günü Hediyesi

Sevgililer günü hediyesi
Aşk, ne ilginç bir duygu öyle değil mi? Yeryüzünde aşkı tatmayan bir canlı var mıdır acaba? Bu duygu sadece insana özel bir duygu da değil, bilakis hayvanlar alemi ve bitkiler aleminde de, aşk her zaman var olmuştur. Düşünebiliyor musunuz, sebebini söyleyin desem, aşık olduğunuz kişiye ait bir sürü özellik sıralayacaksınız ama, aslında mantıklı düşündüğünüzde çevrenizdeki onlarca insanda da sevgiliniz ile benzer özellikler göreceksiniz. Ancak sizin için yine de, ille de özel olan tek kişi, sevgiliniz! Çok tuhaf! Aşk neden var veya nasıl bir duygu, buna bir neden veya kılıf aramak yerine, mümkün mertebe, o duyguya layık olmak ve tadını çıkartmak gerektiğini düşünüyorum. Şimdi gelelim, Aşkınız için hediye önerime; Sevgililer gününde aşkınıza öyle bir hediye vereceksiniz ki, ayakları yerden kesilecek! Sevgililer günü için özel olarak tasarlanmış, kalp şeklinde ve kişiye özel olan bu ödül, muhteşem bir sevgililer günü hediyesi olacaktır.

Çiftler Özel Sevgililer Günü Hediyesi & Kişiye Özel Aşk Yastıkları

Sevgililer günü hediyesi
Evli çiftler için önerebileceğim çok güzel bir sevgililer günü hediyesi! Kişiye özel bir saten yastık ve bu yastık üzerine eşinizin (Sevgilinizin) adını ve kendi adınızı ve onu ne kadar çok sevdiğinizi gösteren "seni seviyorum" cümlesi. Sevgiliniz sabahları, henüz yüzünü bile yıkamadan, sizin ona sevgililer günü hediyesi olarak vermiş olduğunuz sevgili yastığında, sizin onu ne kadar sevdiğinizi görmüş olacak. Sabah sabah insanın görmeyi en çok istediği şey bu olsa gerek sevgiliniz tarafından sizi ne kadar sevdiğinizi belirten bir söz ile uyanmak!

Sürpriz Sevgililer Günü Hediyesi & Kişiye 40 Parça Puzzle

Sevgililer günü hediyesi
Sevgiliye özel, sevgililer günü hediyesi kategorisinde, siz değerli okuyucularıma, hem fiyatı hem de görsellik açısından, kanımca çok güzel bir sevgililer günü hediyesi olabilecek, bu 40 parçadan oluşan puzzle'i size, sevgililer günü hediyesi olarak tavsiye ederim. Size ve sevgilinize ait, bir fotoğraftan oluşacak olan bu özel puzzle, sevgililer gününde erkek arkadaşınız için çok güzel bir sürpriz hediye olacaktır.

Erkeğe Sevgililer Günü Hediyesi & Kişiye Özel Deri Cüzdan

Sevgililer Günü Hediyesi
Erkek sevgilinize yaklaşan 14 Şubat Sevgililer Günü için kalıcı ve çok özel bir hediye vermek ister misiniz? Kişiye yani isme özel olarak hazırlanacak bu şık deri cüzdan erkek arkadaşınızın, yani biricik sevgilinizin en vazgeçilmez özel eşyası olacaktır. Malumunuz üzere, bayanlara kıyasla, erkeklere takı aksesuar hediye yelpazesi oldukça zayıf olduğu için, şayet sevgililer günü için bir erkek aksesuarı düşünüyorsanız, bence kişiselleştirilmiş olan ve erkek sevgilinizin üzerinde ismini ve isminin baş harflerini taşıyan bu şık deri cüzdanı, sevgililer günü hediyesi olarak düşünebilirsiniz. Oldukça şık ve çok güzel bir hediye olacağı düşüncesindeyim.

Kişiye Özel Fotoğraf Dokuma Dekoratif Halı

sevgililer günü hediyeleri
İlişkiniz süresince sevgilinize, doğum gününde, yılbaşında veya genel olarak özel günlerde mutlaka hediyeler aldınız. Ama iddia ediyorum, sevgiliniz, bugüne kadar aldığınız hediyelerden en fazla, bu hediyeyi gördüğünde tepki verecek ve şaşıracaktır. Çünkü başlı başına orijinal bir hediye. Halı üzerine, dokuma yolu ile sizin fotoğrafınız binlerce iplik ile tek tek nakış gibi dokunacak. Sizin ve sevgilinizin ya da eşinizin, en güzel fotoğraf karesi, dekoratif bir halı üzerine işlenecek daha ne olsun! Sevgililer günü için özel hediye arayanlara önemle arz edilir.

Özel Sevgililer Günü Hediyesi & Kişiye Özel Aşk Fermanı

Sevgililer günü hediyeleri
Sevgilinize olan büyük aşkınız artık içinize sığmıyorsa ve bunu yedi düvele ilan etmek istiyorsanız, buyurun kendi klavyenizden ve kendi parmaklarınızdan dökülen kelimelerle, aşkınızın fermanını yazın. Kişiye özel aşk fermanı ile sevgilinizi, sevgililer gününün en mutlu kişisi yapabilirsiniz. Sevgililer günü için romantik hediye arayanlar, özel hediye arayanlar, buyurun size en güzel sevgililer günü hediyesi. Yıllarca unutulmayacak ve her zaman baş köşede duracak inanılmaz özel bir sevgililer günü hediyesi seçmiş oluyorsunuz. Bu ürün özel çerçevesi içerisinde adresinize ulaştırılacak.

Ahşap Dekoratif Masaüstü Saat

Sevgililer günü hediyeleri
Sevgililer Günü için, farklı ama bir o kadar da özel bir hediye almayı düşünenlere önerebileceğim hediyelerden bir diğeri de, özel ağaçlardan el yapımı olan ve bulunduğu masaya inanılmaz bir hava katacak, dekoratif resim çerçeveli bu masaüstü saati. Eşiniz için, güzel bir sevgililer günü hediyesi olacağı kanaatindeyim. Bu şık masaüstü saatin tek ihtiyacı, sizin, eşinizin ve çocuğunuzun resimlerinin bir arada olduğu bir fotoğraf olacaktır.

Kişiye Özel Doğal Ağaç Plaket

Sevgililer günü hediyesi
Sevgililer günü için yine uzun yıllar saklanabilecek en güzel kişiye özel hediyelerden bir diğeri, gerçek bir doğal ağaç plaket! Sizin ve sevgilinizin en güzel fotoğrafını özel lazer tekniği ile bu ağaç üzerine işliyorlar bitmedi bunun yanında yine, sevgilinize kalbinizden gelen en güzel mesajınızı ve isimleriniz bu doğal ağaç üzerine yazılıyor. Buyurun size hem dekoratif, hem de çok anlamlı sevgililer günü hediyesi. Erkek arkadaşınızın veya eşinizin masasını süsleyecek çok anlamlı sevgililer günü hediyelerinden...

Romantik Sevgililer Günü Hediyeleri


sevgililer günü hediyeleri
Kristal şeklindeki akrilik cama lazer ile işlenmiş olan, "Yılın en Mutlu çifti" ödülü de, yine çok güzel ve romantik Sevgililer günü hediyelerinden. Sevgilinizin ve sizin isminizin yazılı olduğu bu ödül, evlerin ve ofislerin en güzel yerinde yerlerini alacak. Romantik ve özel bir sevgililer günü hediyesi için, iyi hediye seçeneklerinden biri.

Seni Bu Kadar Çok Seviyorum Ürünleri

Seni Bu Kadar Çok Seviyorum Ürünleri
Sevgilinize bu güne kadar duygularınızı hep klasik sözlerle ifade etmeye çalıştıysanız, 14 Şubat Sevgililer Gününde bunu daha şık bir şekilde ifade etmenin zamanı geldi! Sevgilinize, kollarınızı iki yana açıp "İşte Seni Bu Kadar Çok Seviyorum" diyebileceğiniz bu şirin ürünler ile sevginizi daha şık göstereceksiniz! Seni Bu Kadar Çok Seviyorum Ürünleri; masa saati, kupa bardak, duvar saati ve mouse Pad ürünlerden oluşuyor. Erkek ve bayan için ayrı modelleri bulunan bu şirin ve romantik ürünler, sevgililer gününün en anlamlı ve kullanışlı hediyelerinden!

Kişiye Özel Fotoğraflı Kalp Masa Saati

Sevgililer günü hediyeleri
Kişiselleştirilebilir ve en güzel sevgili hediyelerden bir diğeri de, sizin ve sevgilinizin fotoğraflarından en güzelinin üzerine baskısının olacağı bu şık kalpli masa saati. Sevgililer günü için, doğum günü için ve yıl dönümü için ucuz ama özel bir hediye düşünenlere önerebileceğim güzel bir hediye alternatifi.

Sevgililer Günü Hediyesi & Sevgililer Günü için Kalpli Mum

Sevgililer günü hediyeleri
İcadı Eski Mısırlılara ait olan mum, günümüzde de hala kullanılan bir araçtır. Gerçi, günümüzde muma duyulan gereksinim, ağırlıklı olarak karanlığı aydınlatıcı etkisinden ziyade, insan ruhuna kattığı o büyülü ve romantik etkisindedir. İlkel bir aydınlanma aracı olabilir ama, gerçekten de bir ortam veya mekan için bir mumun verdiği o loş ışık ve o ışığın yarattığı romantik atmosfer, başka hiçbir üründe yoktur sanırım. 14 Şubat Sevgililer gününde eşiniz ile veya sevgiliniz ile bir akşam yemeği yiyecekseniz veya bulunduğunuz ortamda romantik bir atmosfer katmayı düşünüyorsanız, sevgililer gününe özel olarak üretilmiş ve iki kalp şeklinde kutu içerisinde, bu aşk mumlarını sizlere tavsiye ederim.

Sevgiliye hediyeler

Yorum Gönder

  1. İlginize çok teşekkür ederim, sevgililer günü hediyeleri içerisinde en çok hangi hediyeyi beğendiniz merak ediyorum. Bu benim için de en azından mini bir anket olmuş olacak.

    YanıtlaSil


 
Top