Manevi Değeri Olan Dini HediyelerDinimiz açısından hediye almak da, vermek de oldukça önemli ve özeldir. Bu konuda çeşitli hadisler  bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse; "Hediyeleşin ki Muhabbetiniz artsın." bir başka hadiste yine, "Hediye, Allahü teâlânın gönderdiği güzel bir rızıktır. Kabul eden, Allahü teâlânın gönderdiğini kabul etmiş olur. Reddeden de Onun gönderdiğini reddetmiş olur." denilmiştir. Ben, bugünkü yazımda, özellikle dini duyguları yüksek, dini hayatının her alanına yerleştirmiş kişilere yönelik hediyeler konusunu işlemeye gayret edeceğim. Büyük babanız, Anneanneniz, Babaanneniz veya ibadet konusunda hassas olan diğer aile bireyleri veya dostlarınız için, uzun yıllar sizi hatırlatabilecek ve her ibadetlerinde belkide aldığınız hediye ile göz teması kurup dualarında sizi de pay verebileceği  bir hediyelerden bahsetmek istiyorum. Bu şekilde bir hediye almanız bana kalırsa, hem manevi değeri yüksek hediye olacak; hem de daha önce, belkide almayı aklınıza getiremediğiniz farklı hediyeler veya güzel, anlamlı hediyeler olacaktır...

Dini Hediye Önerilerim;Allah'ın Kelamı Kur'an-ı Kerim: Dindar insanlara alabileceğiniz hediyelerden bence en önemlisi kutsal kitabımız olan kur'an-ı Kerim Kitabıdır. Bu şekilde bir hediye almanız, hediye alacağınız kişiyi oldukça duygulandıracaktır... Önerilen Kur'an-ı Kerim kitabında, Ayetlerin Kur'an'ın bütünlüğü içindeki anlamları açık ve anlaşılır biçimde veriliyor. Özlü bir tefsir niteliğinde bir meal çalışması. Onda, bütün kapsayıcılıgı içinde imanî gerçekleri, ibadet, ahlâk, ferdî ve sosyal hayatı, kısaca her boyutuyla ve her zaman ve şarta bakan özellikleriyle, İslâm'ı ve bütün bir islâmî hayatı Kur'ân'ın anlam derinliği içinde takdim etme gayreti var. Güzel bir mizanpajla arz edilen mealin sonunda, ekler yer alıyor. Bunlarda İslâm'da savaş, kadının statüsü, Allah Rasûlü'nü tanıma, Kur'ân'ın mucizeliği, Allah'ın varlığı ve birliği, hayır-şer konuşu, Miraç, Kıyamet ve Âhiret, ruh, insanın yüklendiği emanet gibi konular açıklanıyor. Daha sonra, Esmaü'l-Hüsna sözlüğü, yer ve kişi isimleri sözlüğü, 300'den fazla Kur'ânî-İslâmî kavramın açıklandığı kavramlar ve kelimeler sözlüğü, en sonunda da genişçe bir Kur'ân konuları indeksi yer alıyor.

Hayat Kitabı, Kur'an/İki Cilt Takım (Kutulu): Kitap Önsüzünden: Önümüz ve sonumuz, dünümüz, günümüz ve yarınımız, her işimizin başı, ortası ve sonu O'nun adıyla ve O'nun adınadır. Çünkü O "ol" dedi olduk, "olma" dese olmazdık. Çünkü gücümüzü O'ndan aldık, varlığımızı O'na borçlu olduk. Borcun borçla ödenmeyeceğini bildik ve O'na kayıtsız şartsız teslim olduk. Bildik ki, O dilemese dileyemezdik, izin vermese edip eyleyemezdik. Hamdimiz ve senamız, özünde merhametli işinde merhametli olan, sonsuz rahmetin kaynağı olan, vahiyle insana tenezzül buyuran, akleden kalplerimizi onunla doyuran, insanı en güzel kıvamda yaratan, yarattığı insana Kur'an'ı ve beyanı öğreten, sözün gücünü gücün sözünden üstün kılan, kelâmıyla söze değer katan, kalemi yaratan ve onunla öğreten âlemlerin Rabbi, rahmetin eşsiz membaı, sevgi ve şefkatin mutlak kaynağı Allah'adır. Desteğimiz ve salatımız, onun vahyini bize aldığı gibi taşıyan, o vahyi taşımakla kalmayıp model bir hayatı yaşayan, insanlığın kabul olmuş sadakası olan ve insanlığa ebedi mutluluğun aydınlık yolunu bırakan, bir ömrü vahye adayan ve hayatını canlı bir Kur'an kılan Rasulullah'adır.Varlık, Allah konuşunca var oldu. Tarih, O konuşunca başladı. Beşere ruh, O'nun dilini anlasın diye üflendi. O ruhla birlikte irade, akıl ve nutk O'nun kelâmı muhatabını bulsun diye verildi. Ve 'beşer', O'nu anlamak için 'insan' oldu.


İpek Namaz Seti: Manevi değeri olan diğer en güzel hediyelerden biri de Namazlık seccadedir. Hayır Duası almak istiyorsanız alabileceğiniz en iyi hediye Seccade olacaktır. Namaz kılan sevdiklerinize bu şık seccadeyi hediye edebilirsiniz. Bu setin içerisinde; 1 Adet Namaz Örtüsü, 1 Adet Seccade, 1 Adet Bohça, 1 Adet Kur'an Kabı ve 1 Adet Lavanta Kesesi bulunmaktadır. Seccade hediyesi verdiğiniz kişi, her namaza durduğunda, Ya da seccade üzerinde geçirdiği her dakikasında belki de sizi hatırlayıp, size dua edecektir. 


Nakış İşlemeli Özel Namazlık, 4'lü Set : Yukarıda bir tane namazlık hediye örneği verdim, Ancak, fiyat açısından biraz daha uygun ve nakış işlemeli, farklı bir model seccade örneği daha vermek istedim.


Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu-Allah'ı Bildiğimi Sanırdım. 300 Soru-300 Cevap Kitabı: Hediyelerin en güzeli ve en anlamlısı Kitaplardır. Din eğitimi ve terbiyesi konusunda hangi kitap iyidir veya hangisini almalısınız, hangisi daha anlamlı ve faydalıdır gibi,  laflar etmeyeceğim, bu tipten laflar etmek de haddim değil açıkçası. Ancak gözlemlerime göre, islam Dini konusunda, toplumumuzun en çok değer verdiği, sözüne en çok inandığı, düşünür ve yazarların başında, sanırım en başta söylenecek kişi; Sayın Nihat Hatipoğlu'dur. Özellikle, çocuklara Din eğitimi konusunda kitap düşünüyorsanız binlerce alternatif var zaten. Ben kitap hediyesi konusunda bu kitabı örnek vermeyi uygun buldum...Allah Yazılı Kolye: Üzerinde, Kainatı ve bizleri yaratan "Allah" yazan bir kolye hediye etmek de, yine manevi değeri yüksek hediyelerden biri olacaktır. Zincirin uzunluğu 86 cm. ve Allah yazısı yazan çerçevenin etrafı, özel kristallerle süslenmiş, oldukça zarif ve anlamlı bir hediye. Dini anlamda maneviyatı yüksek, Fiyatı uygun hediye arayanlar için iyi bir tercih olabilir.14 Ayar, Allah Yazılı Altın Kolye: Yine üzerinde "Allah" yazan ve 14 Ayar altından yapılmış bu şık kolye de, alınabilecek güzel hediyelerden biri... Allah Yazılı Altın Kaplama Gümüş Kolye: Allah yazılı bir kaç tane daha kolye önerisi yapmak istiyorum. Bu Kolyede de yine "Allah" yazısı var ve bu sefer zirkon taş ile süslenmiş bir kolye. Fiyat açısından daha uygun, çünkü Gümüş bir kolye.Allah Yazılı Pırlanta Yüzük-I: Üzerinde, Kainatı ve bizleri yaratan "Allah" yazan, Şık bir Yüzük hediye etmek de, yine manevi değeri yüksek dini hediyelerden biri olacaktır. 925 Ayar gümüşten üretilen bu yüzüğün ağırlığı 1,20 gr'dır ve pembe rodaj ile kaplanmıştır. Ürünün boyutları yaklaşık olarak 11 x 15'mm'dir. Üzerinde bulunan pırlanta 0,01 ct'tır. Taş H/I-VS1 kalitesindedir.

Hediye Seccade;


Güzel bir şekilde dokunmuş, deseni ve rengi ilgi çekici bir Seccade ile başlayalım... Seccade hediyeniz ile değer verdiğiniz insanlar, namaz ibadetlerini yapacak ve siz de her namaz sonrası hayır duası almış olacaksınız... Seccade hediye edecekseniz şayet, yumuşak dokusu olan kumaşlardan seçmenizi  öneririm... 

 Hediye SeccadeHediye Seccade

Hediye Tespih;


Dindar insanların kullanabileceği objelerden biri de tespih. Hemen burada ansiklopedik bilgi de vereyim; Tespih 33 taş veya katları şeklinde dizilidir, Bu 33 tane taş ise Allah'ın sıfatlarını ifade eder ve tespihin en başında bulunan diğerlerine göre daha uzun olan taşa ise imame denir.. Ayrıca tespih çekmenin stresi dağıttığı da söylenir. Neyse tespih hediyesi de kanımca güzel bir hediye olabilir....
Hediye TespihHediye Tespih
2'li Lafız: Hazreti Peygamberin ve Allah (c.c) yazılı olduğu bu hediyelik Lafız, hediye gidecek yeri çok mutlu edecektir. Evlerin en güzel köşesinde yerlerini alacaktır. Fiyatının 51,00 TL den düştüğünü de belirtmek istiyorum. Dindar bir anneye veya Dindar bir kız arkadaşa hediye bakıyorsanız, bu ürünü tavsiye ederim.Bayana hediye

Bayan için Özel Hediyeler & Ayetel Kursi Yazılı Altın Kaplama Kolye

Din veya dindarlık yönü güçlü, muhafazakar bir kız arkadaşınız veya eşiniz varsa, sevgililer günü için veya doğum günü için onu çok duygulandıracak ve eminim çok beğeneceği, üzerinde dinimizce okunması en çok tavsiye edilen ayetlerden biri olan Ayetel Kursi'nin yazılı olduğu, altın kaplama oval kolye sevgililer günü için alınabilecek en iyi hediyelerden.